Vŕtanie

Jadrové vŕtanie železobetónu                                                                      


Jadrové vŕtanie slúži na čisté, presné a veľmi rýchle vyvŕtanie otvorov do vystuženeého betónu, muriva, tehlovej steny. Je to vŕtanie s nízkou hladinou hluku, ideálne pre rekonštrukcie a prestavby.

Naša firma diponuje jadrovými vŕtačkami firmy Hilti a to DD EC-1, DD 120,DD 130,DD 200, DD 350, DD 500. Jadrové vŕtačky typu DD EC 1, DD 130 a DD 150 sa nemusia kotviť do vŕtanej steny alebo materiálu do priemeru vrtáku 162mm. Ostatné stroje sa musia prikotviť do vŕtanej steny alebo materiálu. Vŕtame otvory od priemer 14 - do 600 mm. Tieto otvory slúžia napr. na prechody pre káblové trubky na vodu, plyn, chladenie, kanalizačné-odpadové trubky, vzduchové rozvody.

Pri vŕtaní do železobetónu a betónu je nutné vrták chladiť vodou. Pri vŕtaní do tehlového muriva chladiaca voda nie je nutná. Minimálny priestor pre osadenie vŕtačky potrebujeme 0,8 m na šírku a 1,5 m na dĺžku od vŕtanej steny alebo materiálu. Sami zvážte, akú dá prácu vysekať otvor pre odpadovú trúbku o priemere 150 mm v železobetónovej stene hrubej 40 cm. Pre nás je to jednoduchá záležitosť. Posúďte sami, ako vyzerá taký vysekaný otvor oproti čistému, hladkému, presnému vrtu s minimálnym odpadom a bez zbytočných úprav steny. Vieme navŕtať otvor v dĺžke aj 5 bm. Pri vŕtaní pomocou elektrocentrály je nutná elektrocentrála o výkone min. 5,5kW.

Tešíme sa na stretnutie s Vami na stavbe!